[ Obsah | Zobrazit menu ]

Když myšlenky utíkají tam, kam to mají zakázané

Napsáno dne 16. dubna 2011 - Zobrazeno 2 095x

Toto musíte znát všichni, já věřím, že to opravdu všichni znáte. Pracujete, uzávěrka se blíží mílovými kroky a váš mozek odmítá spolupracovat. Celé hodiny dokážete přemýšlet, vymýšlet nové teorie, tupě zírat do počítače a to všechno jenom proto, že se vám do práce chtít musí! Kdyby byla ta práce radostí, určitě by se to tak všechno nedělo. Rozhodně ne v tak masivní formě, jako když sedíte nad bakalářskou prací. To vám, musím se přiznat, myšlenky myslí na Erasmus v Turecku, jak vylepšit stránky (moje, taťkovi a i jiných), jak strávit večer, jak strávit den, kafčo uvařit, čaj uvařit. Otci kývnete na cokoliv, jen abyste měli výmluvu, že práce na bakalářce je důležitá. A to nemluvím o tom, že jsem za období bakalářky už napsal dva články a další jsou rozepsané.

Jenže jak z toho ven? Zakázat si všechny tyto rozvernosti a pro jednou se dívat víc jak měsíc dopředu a tím si zajistit lepší budoucnost? Není vyhnutí, dostudovat přece chci! Tečka. Jenže také se vám honí v hlavě myšlenky o práci, o budoucnosti a jestli vůbec studium magisterského programu vám něco přinese?

A neměl bych opomenout ten pocit, že jsem si vybral špatnou bakalářku, která se vydala jiným, více matematickým, směrem. Ale kdyby jenom matematický, statistický je ještě horší, když jste o aritmetickém průměru akorát slyšeli, ale nikdy jste jej se nepokoušeli zapsat vzorcem.

Ale kuš! Dopíšu ,,bakinu“ a budu mít volno! Konečně.

Zařazeno v: Ze života.

  • Zakázané myšlenky

    No nevím jak ostatní, ale já to znám velmi dobře, myšlenky utíkají, utíkají, a dokonce mne dovedly až sem, kam vůbec neměly namířeno…..
    A nedotáhnutí studia až do ukončení magisterského je doufám jen momentální zoufalý nápad, studuj, dokud to okolnosti dovolí. Držím pěsti u zkoušek. B.

  • Jan Machala

    Ahoj B.
    myšlenky se mění každou chvíli. Jednou chci nechat školy a jsem na ni naštvaný, jindy se zase těším na nové informace. Do toho nabídky práce u IBM … a pak si má člověk vybrat co chce opravdu dělat. Měj se!