[ Obsah | Zobrazit menu ]

Capoeira – 1. a 2. trénink

Napsáno dne 1. března 2007 - Zobrazeno 13 418x

Díky prvnímu příspěvku o Capoeiře mě kontaktovala moc milá osoba jménem Martina. Dozvěděl jsem se od ní, že Capoeira je i ve Zlíně a to v Malenovicích. Po krátké emailové komunikaci mi zjistila číslo na hlavního organizátora Gora. Po nadšeném rozhovoru mě informoval kde a v kolik se cvičí a já se dostavil.

1. trénink Capoiery

Malenovice, Sokolovna, 15:00, 24.2.2007.

Po dlouhém hledání malenovické sokolovny jsme nakonec našli ono místo. Prohledali jsme s Katkou budovu a nakonec jsme našli vstup zezadu 🙂 Kdo by to čekal.

Vstoupili jsme dovnitř a Goro nás přivítal. Chvíli jsme sledovali a pak se zeptal, zda to nechceme taky zkusit. Okamžitě jsem vyskočil a šel si to zkusit. Začal nás učit Gingu, což je základní krok capoeiry. Myslel jsem si, že to je moc složité, ale myšlenky byly špatné. Jednoduchý krok, skoro jako tanec. V zápětí nás naučil další kroky, 2 útočné a 2 obranné.

Začal jsem trénovat ještě s jednou začátečnicí. Pár trapných pohybů, ale nakonec nám to i trošku šlo. Později jsme se vrhli na akrobacii a dělali různé typy hvězdic, které vůbec existují.

Závěrem tréninku jsme se postavili do kroužku, vzali si do rukou hudební nástroje a začali jsme zpívat písně. Během toho začali vždy dva proti sobě ,,útočit“ nebo spíš ,,bojovat“.

Z tréninku jsem odcházel se skvělým pocitem, že jsem konečně našel sport, který mě bude bavit 🙂

2. trénink Capoiery

Otrokovice, Základní škola u Společenského domu, 20:00, 25.2.2007.

Tak daleko v Otrokovicích jsem ještě nebyl. Taky jsem měl problém to najít, ale nakonec jsem to našel. Bohužel jsem ale stihnul zacvičit jen asi půl hodiny.

Goro nás naučil další nový trik a my jsme mohli dále trénovat. 😀

A závěrem …

tady pro vás mám FOTKY z prvního tréninku. Omlouvám se předem za kvalitu, ale v tělocvičně se fotilo opravdu špatně bez blesku. Fotografem byla Katka.

Těším se na další tréninky a budu vás občas informovat. Pokud byste někdo chtěl začít taky chodit, určitě by se Goro nezlobil a já bych byl jenom rád, alespoň bych tam nebyl sám takový magor.

Odkazy

Capoeira zlín independente – mají už svoje stránky. Na fóru se dá toho hodně zjistit a můžete se tam ptát na další informace ohledně capoeiry. Doporučuji. 🙂

Zařazeno v: Taneční styly.

 • Veronca91

  Ahoj vsetci.Ja by som sa chcela informovat ci nahodou neviete aj nejake kontakty na strednom Slovensku, pretoze by som tiez mala zaujem ako byvala gymastka. Treba nejako vyuzit talent a nie len sediet doma, no nie?A este by ma zaujimalo od akeho veku je najlepsie zacat….Pretoze v gymnastike cim skor, tym lepsie…Prosim odpoved na email Veronca91@azet.sk dakujeeeeeem 🙂

 • Anna Rychtrová

  ahoj,chtela jsem se zeptat od kolika let je vhodne dat dite na capoeiru.Mam 5 leteho synka,je hodne zivy a myslim si ze by ho to mohlo bavit.Vim ze u nas v Mlade Boleslavi oddil je.Jen si nejsem jista jestli na nej neni jeste brzy.Dekuji Ana

 • matěj kresta

  ahoj chci se zeptat kolik to stoji v te sokolovne a od kolikati let se tam da jit

 • awojky chtěl bych se naučit capueru ale potřebuju trenéra ale neznám nikoho z ustí prosím zavolejte na čislo 722045882

 • Cap7

  zdravim,muže se trenovat i v botach ? nebo se musi na boso ?..díky
  PS: kdyz tak meil

 • t

  ja se chci zeptat je kapuera i na kladne??