[ Obsah | Zobrazit menu ]

Jak stahovat z internetu software, hudbu a filmy?

Napsáno dne 21. prosince 2006 - Zobrazeno 206 218x

DownloadNikdy jste neměli potřebu stahovat, ale když už i ten Franta od vedle stahuje, tak to musím zkusit taky? Tak to jste tady správně. Jednoduchý návod, jak stahovat pomocí Torrentů. Článek zasvěcuje začátečníky do úplných začátků s používáním torrentů a patřičných programů.

Každý začíná a každý je ze začátku BFU. Ukážu vám malý návod jak se dá stahovat z internetu pomocí Torrentů. Předem říkám, že to není tak legální jak se může zdát a musíte ctít autorské zákony!

Jak najít film, hudbu, software nebo obrázky?

Seznam stránek, kde se dá najít to, co potřebujete:

Jak najít a vybrat?

Rozebereme si podrobněji stránku IsoHunt. Klikněte do políčka vyhledávání a napište klíčové slovo pro vyhledání. Např. Borat. V tabulce vidíte hned v prvním sloupci stáří Torrentu a za ním jméno torrentu. Pokud odpovídá jméno, hledáme dále v řádku. Ve sloupci „S“ nebo-li seeders je počet lidí, kteří mají doma stažený celý soubor o který máte zájem. Další sloupec „L“ leeachers je počet lidí, kteří to stahují. Čím více S tím lépe. Když ale S nebude vyplněno, znamená to, že soubor není k dispozici a tak by jste na stažení mohli čekat i rok a pořád nic 🙁

Další rozhodující faktor by měla být velikost souboru. Pokud hledáte celovečerní film a má velikost 5 MB, tak se většinou jedná o nějaký virus nebo něco jiného a to doporučuji nestahovat! Když ale vidíte velikost CD(700 MB) nebo DVD(4,6 GB), o virus zřejmě nepůjde.

Jestli už máte důkladně vybráno, klikněte na patřičný řádek tabulky a řádek se rozbalí. V rozbalené části nalezente veškeré informace, které jsou dostupné. Obsah torrentu(soubory, adresáře), seznam trackerů a další. Seznam trackerů je seznam serverů, pomocí kterých se dá torrent stahovat.

Nyní byste mohli kliknout na „Download .torrent“, ale počkejte s tím ještě chvíli. Povíme si co dál a potom se vrátíme k tomuto kroku.

Instalace software na stahování torrentů

Částečný seznam programů na stahování torrentů:

Doporučuji BitComet, neboť má docela jednoduché ovládání a „zbytečně se nevyptává“ na detaily, pokud nechci.

Stáhněte si BitComet a nainstalujte. Neměly by jste mít sebemenší problém. Pokud ano, napište do komentářů.

Nyní se můžeme vrátit na stránky IsoHunt.com a kliknout na „Download .torrent“.

Práce s programem BitComet

Po kliknutí na výše zmíněný odkaz by se měl program sám aktivovat (po vybrání „otevřít“ v dialogovém okně stahování) a přidat soubor mezi stahované torrenty. Pokud ne, uložte si jej na disk a v BitComet klikněte na ikonku „Otevřít“ a otevřete stažený torrent soubor.

Stahovaný torrent můžete libovolně pouštět, pozastavovat a zastavovat jak je libo. Na řádku stahovaného torrentu naleznete jak jeho jméno, tak i velikost, procento stažení, aktuální rychlost stahování (download) a nahrávání (upload) dalé potom odhadovaný čas stahování, počty zdrojů a klientů (Seeders a Leechers), životnost a další.

Nyní nás bude zajímat životnost. Životnost počítá, jaká je šance, že vám torrent „umře“ a nebude již možné stahovat. Životnost se počítá z počtu Seedů a Leečů. Při životnosti menší než 100% daný torrent stáhnete jenom zčásti. Při 100% soubor poskytuje jenom jeden člověk a ten když se neodpojí, tak vás nechá torrent stáhnout. Když máte více jak 100%, tak není nic potřeba řešit a stahujte co to dá 🙂

Problémy:

Stahovaný torrent se stahuje hrozně pomalu a vypadá to na několik dní.

Buď máte pomalý internet a nebo spíše jste si vybrali špatný torrent, který aktuálně téměr nikdo nesdílí. Buď si najděte podobný torrent, který by vám také vyhovoval, nebo čekejte, třeba se někdo připojí a zrychlí se to časem samo.
Také někdy pomáhá pustit více upload, některé Torrentové programy jsou nastaveny tak, že lidem co to nesdílejí nic neposílají.

Problém s oranžovým vykřčníkem. Nebo-li naslouchací port.

Problém je v tom, že Váš router(věc co se připojuje do internetu) nemá otevřený určitý port pro Torrenty. Na funkčnost to má malý vliv, ale i tak se dá stahovat. Pokud to chcete vyřešit, je nejlepší se dostat do nastavené routeru. Toto je však ta nejtěžší část, málo kdo má do toho přístup. Pokud ano, je třeba otevřít ten zadaný port pro internetovou komunikaci. Přidání, nastavení rozsahu portu (8000-8001 apod.).

K čemu ty porty vlastně slouží?

Lajcky řečeno … www stranky běhají po portu 80, SMTP 25, POP3 110 atd.. více na wikipedii. Každá aplikace, která používá síť nebo internet, taky používá porty. Na takovém portu on ,,naslouchá“ a čeká, až přijede nějaký objem dat(packety). A potom s tím dále dělá co potřebuje. U routeru je to podobné. Je to taky takový malý počítač, takže taky čeká a pak je posílá dále do sítě až na váš počítač, taky na ten port.

Mám staženo, co dál?

Stažený torrent najdete ve složce, kterou máte nastavenou v Možnosti->Vlastnosti->Torrent->Standardní cesta pro stahované. Pokud nevíte kde hledat, pak stačí kliknout na řádek s torrentem pravým tlačítkem->Procházet adresář pro stahované. Zpracování stažených dat se vám bude hodit později. Jen čťete 🙂

Nepsané pravidla pro stahování torrentů

 • Berte ohledy na ostatní a nechávejte zapnutý nahrávání (upload) na co nejvyšší možnou hodnotu.
 • Vytvářejte vlastní torrenty. Nelegální!
 • Po stažení torrentu se hned neodpojujte, nevhávejte torrent přístupný co nejdelší dobu.
 • a spousty dalších…

A je hotovo

Doufám, že vám článek pomůže v začátcích. Jestli se vám článek líbil, napište mi do komentářů vaše názory a připomínky. Děkuji za pozornost 🙂

Můžete si ještě přečíst můj Návod na ruikovu kostku!

Pokračování článku: Zpracování stažených dat

 • Lenka: No, to není firewallem, ale nastavením tvého routeru. To je ta věc na připojení do intrnetu. Pro povelení portu se musíš umět dostat do administrace routeru

 • tereza

  Ahoj,tak aspoň uz vím,co je torent,ale stáhla a nainstalovala jsem si bitcomet,pak jsem šla na portály s českými torrenty a zjistila jsem,že je tam bitcomet zakázanej,anglicky neumím,tak ty ost.portály jsou mi nanic,nevím,co teď…?

 • Robert

  promin že tě otravuju ale já furt nechápu jak to stahovat.

 • jiřule

  jsem ráda že jsi mi poradil a musím říct že tvůj výklad byl pro nás ZAČÁTEČNÍKY fakt dost dobrý,aspoň pro mě určitě,mám prosbičku,když budu mít třeba i blbý dodaz,můžu se zeptat,že,opravdu je báječné když chápeš zač.problémy,zdá se že ostatní už zapoměli jak jim bylo když začínali.Děkuji moooooooc Jířa

 • jiřule: děkuji, to rad slyšim a proto jsem dneska vylepšil čánek o často opakované dotazy 😉

 • Robert: Prosím, pokud neřekneš v čem je problém, nikdo ti tady nemůže poradit … Nebo alespoň kde jsi se zasekl…

 • koka

  Všechno je jasně popsané, ale jenom ta životnost mi není jasná. Počítá se z počtu Seedů a Leečů. Ale jak? jako podíl? čeho s čím?
  Dík

 • koka

  Mužete mi někdo říct, jestli mam dvd vypalovačku? Když otevřu „Tento počítač“ tak mi to hlasí, že mám jednotku Cd- Rom. A na symbolu disku je napsano DVD – R. KOupila jsem ten pocítač z druhé ruky a bylo mi řečeno, že tam je dvd vypalovačka. Pokud to tak není, dají se nejakym zpusobem vypalovat filmy? Uspešně jsem si jeden stahla do pocitace a chtela bych ho dostat na disk. Dik za odpověď.

 • Evča

  Ahoj, moc díky za návod. Jsem v tomto ohledu nováček. Každopádně prosím o radu. Co dělat, když chci již stáhnutý torrent otevřít v raru, ale chce to po mě heslo? Sice to tam hodí nějaký odkaz, ale když se tím slavnostně proklikám, končím na porno stránkách. 🙂 Jde s tím nějak hnout?
  Díky.

 • Evča

  a ještě jedno pokračování. 😀 Tak se ti divím, že když už tady tak dlouhou dobu vidíš tolik PC debilů, že ještě nepořádáš vzdělávací kurzy!

 • mira

  ahoj, každopádně bych chtěl vyzdvihnout tvou snahu, trpělivost a ochotu.
  Díky tvým stránkám jsem začal snáze stahovat, takže díky moc.
  Spousta lidí prostě neví jak na to a kolikrát, bohužel, nejsou schopni nic pochopit…. :p(
  čau

 • Martin

  ahoj tvůj návod mi moc pomohl již umím celkem slušne stahovat chtěl bych se jen zeptat jak to že když si stahuju např:písničky tak mi to nikdy nedojede do konce vždy to zůstane stát na cca 99.1-99.9% jak to??

 • koka: Nevím jak se počítá 😉 Ale když máš 1 Seed, tak je 100%, když máš ji víc, roste to. + nejascí leechi … presne nevim. Ale treba to najde naš googlu

  Evča: Pokud je tam heslo a není nikde uvedené, stáhni jiný torrent. Jsou lidi, kteří si takto propagují weby, proto je důležité dobře si vybrat 🙂
  Evča: Vzdělávací kurzy … no ja bych se z těch lidí zbláznil 😀

  mira: Děkuji, psal jsem to pro BFU 🙂

  Martin: Někdy se to stává, pokud je to důležité, začni stahovat znovu. Pokud vsak soubor je v pořádku, není třeba stahova dál. Z mých zkušeností se to stává, když ti to ten na druhé straně ustřihne a kašle na tebe…

  Děkuji všem za navštěvování 😉 Pokud máte blog, udělejte na mě odkaz, budu jenom rád 😀

 • Martin

  dík moc martin

 • Olík

  ahoj chtěl bych se zeptat proč mivětšina filmů nejde stáhnout a jestli se dá stahovat nejen přes torrent a když tak tak jak?? dík za odpověd.

 • Petr

  Ahoj, hele nevi nekdo kdy skonci stahovani torrentu? mam tam takovou oranzovou sipku nahoru. Je to uz hotovy???

 • js

  hele jak mam otevřít muj naslouchací port
  ?

 • Márty

  Pro PETRA(komentář 166).Pokud se ti ukazuje oranžová šipka nahoru, tak už to je stáhlé!Ta šipka tě informuje že už jen odesíláš jiným.

 • Dejv

  Čau ja mám takovej problém mě to tam píše že soubor přesahuje 4GB a že to mám změnit pro NTFS zařízení, strašně by mi pomohla tvoje pomoc. Děkuju

 • Wendi

  Ahojky všichni! Strašně moc potřebuju pomoct. Na mininova sem si chtěla stáhnout hru. Mám BitComet, uTorrent a Vuze Azureus, ale přes uTorrent a Vuze se mi stáhla jen nepoužitelná složka. A u bitcomet se mi to stáhlo a byla tam oranžová šipka nahoru. Prej se to nahrávalo zpět na web bo co…ale užto má 100% a já to ci otevřít a ono mi to porát úpíše, že torrent už existuje. Co mám dělat? Mám čekat až se to nahraje na net i když tam nejsou procenta a neukazuje mi to kdy to bude hotový? Pls písněte na mail: http://www.endi@seznam.cz
  dííky

 • Míša

  Ahoj,chtěla jsem se jen zeptat, jestli když si stáhnu nějakej film na http://www.isohunt.com, tak jestli když to bude americkej film,tak jestli to bude mít titulky nebo to bude český???Prosím napiš je to nutný….Díky Míša

 • Robert

  si to stáhni a na http://www.titulky.cz si dohledej ty titulky a vlož je do stejný složky kde máš film. Ty stažený titulky jsou textový soubor. Musíš ho přejmenovat tak aby měl stejný název souboru jako má ten film a přidáš koncovku srt. takže příklad – mám americkej film a jmenuje se „Hustej-film.avi“ tak titulky se budou pak jmenovat „Hustej-film.srt“ a máš to i s titulkama…

 • petra

  hele reknu to narovinu sem idiot pres compy a tohle mi fakt moc nejde takze je jasny ze sem neco nepochopila….tak abych se dostala k veci jak je tam ten nadpis Instalace software na stahování torrentů tak nakonci mas ze se mame vratit na tu stranku a kliknout na Download .torrent a ja to proste na te strance nikde nevidim muzes mi poradit prosim jinak to BitComet uz mam stahly kdyztak mi to pisni na e-mail ju predem dk

 • petra

  jo a jeste ja tem muj e-mail je petula.161@centrum.cz

 • petula

  hoj kdz uz stahuju filmy teda doufam a mam tam 0% co to znamena ze se to nestahuje a stahne se to nekdy?

 • petula

  a jak to mam udelat kdyz tem film mam anglicky a cu ho cesky vm ze uz to tady nekdo psal ale ta stranku kt tady tal mi nefaka a jinak kdyz se ty titulky pokousim hledat tak narazim na nejakou stranku ze kt to nejde stahnou pls poradi mi nekdo?

 • petula

  ja zkousela sem to s tema titulkama jak je to tu napsany ale vubec me to tak nejde

 • Pajka

  Kromě toho, že jsem si nainstalovala BitComet a pak sem šla na tu stránku IsoHunt.com tak se mižádný sloupce neukázaly ani když sem jela podle návodu nahoře. Tak teda jako opravdu nevim co mam dělat. Neukáže se mi ani stažený ani kdo stahuje. Nevim co mam dělat. Nechápu to

 • anonym

  ahoj mam připojeni přes wi-fi a nejde mi mic stahnout . je to připojením ?

 • Tomas

  cau ma tu problem nechce se mi ten film vůbec stahovat.pořád je tam 0 kb/s. pls poraďte co s tim je

  • Tomas: Vybral jsi si spravnej torrent? Mozna jsi si vybral torrent s málo lidma. Ale to jsem psal v článku…

 • Tomas

  uz mi to de.diki je to bezva

 • Tomas

  ale chci se zeptat de nějak stahnou film kde je malo lidi?

  • Tomas: Jde, ale musí tam být minimalne jeden Seeder a musí být online 😀 Někdy si na něj i počkáš … ne všichni mají puštěný počítač non-stop 😀

 • misa

  ahoj mam problem….mam stazenej bittorrent a stahuju film jenze se mi stahuje rychlosti max.2,5kB/s…..nevite prosím někdo jak to zrychlit??

  • misa: To nezrychlíte … možná povolením rychlejšího uploadu. A nebo vybraním si lepšího zdroje filmu… Více seeders

 • Adam

  ja mam takovy dotaz
  civc lidi stahuje soubor tym rychlej se stahuje???

 • Matty

  DOTAZ: HLEDÁM KE STAŽENÍ KONKRÉTNÍ FILM. PROJEDU NÁZEV NAPŘ. GOOGLEM, VYJEDOU RŮZNÉ ODKAZY NA RŮZNÉ STRÁNKY S TÍM SPRÁVNÝM FILMEM. STÁHNU FILM A ZJISTÍM ŽE JE V ANGLIČTINĚ. pŘIČEMŽ VÍM ŽE HO NĚKDO JINÝ MÁ STAŽENÝ A MLUVÍ MU TO ČESKY. KDE NAJDU ČEŠTINU A JAK JI DOSTAHUJU K FILMU? A ZA DRUHÉ JAK POZNÁM V TĚCH MRACÍCH ODKAZŮ KTERÝ ODKAZ JE ROVNOU NA FILM S ČESKÝM DABINGEM, PROTOŽE NECHCI TITULKY. DĚKUJU A PROSÍM O POLOPATICKOU ODPOVĚD. Matty

  • Matty: Příště si vypni CAPS-LOCK! Je to trapné…
   Nyní odpoved. ,,Cestina do filmu“ neexistuje. Musis stahonout film, ktery je primo cesky! Na zahranicnich webech s torrenty to nenajdeš, musíš jít třeba na megattorent.cz. Tam by to šlo.
   BTW: Nejlepší jsou anglické filmy v originále alespon s titulky:-) Maji tam anglicke vtipy … ty v češtině nevyniknou…

 • Mila

  Ahoj,
  potřebovala bych poradit. Už několik dní se snažím stáhnout nějaký film, nainstalovala jsem si Bitcomet a jde mi i stáhnout toren.Problém je v tom, že v něm mám asi něco špatně nainstalované. Píše mi to, že se to stahuje, ale přitom se nic nestahuje ( stahování = 0KB/s). Tak to fakt už nechápu. Zkoušela jsem vše možné a s počítačem si opravdu rozumím, ale z toho jsem už nešťastná. Proto prosím o radu jak přesně nainstalovat Bitcomet. Myslím tím přesně nastavit pro stahování. Mám windows XP. Děkuji předem ( pokud to bude možné)

 • chose

  Ahoj. mám dotaz. Stáhnul jsem film a má fungovat v bsplaeru ale je to chráněno a nespustim to. mám to u tří filmů. Jak na to. Děkuji.

 • L.

  Ahoj,
  prosim te,nevim,jestli si uvedomujes,ze jsi nenapsal co je v BitComet zivotnost ci jak se pocita.Ani proc je dulezite,kolik je Seeds a Leechs,nechapu.Normalne preci cim je spojeni min protizene tim se lepe downloaduje a uploaduje anebo ne?A tady je to obracene,proc?
  A co me tyka nechapu moc to s tim .. Nelegalne! to si koledujes?Ja stahuju,protoze vychazim z toho,ze kdyz mas napriklad herni konzoli a original hru,muzes mit emulator a kopii pro pc.Rebely,s vlastni etikou mam nejradsi 😉
  ale sam jsem nebyl v mladi jiny.Kazdopadne,ted resim veci alternativne,nikoliv nezakonne ci obchazenim zakona.Mej se fajn 🙂

 • Luk

  Zdravim,
  na webu s downloadem se pise,ze po stazeni a rozzipovani to muzu bud vypalit anebo mam pouzit Daeomon Tools,ze tim muzu mount_nout image.A kdyz je to mounted tak to muzu prehravat v emulatoru.Myslim,ze to Daeomon Tools neco stoji,ikdyz na nejaky dny je to asi zadarmo.Kazdopadne jsem to po rozzipovani ne_mount_nul tim Daeomon Tools,byl jsem zvedav,jestli to pujde i bez toho,a taky ze jo,jde to i bez toho.Otazka je,jestli to (hra na 2 + 1 disc) pujde cely bez toho,abych se nedostal pozdeji do slepe ulicky.
  Co si o tom myslis?
  Mej se dobre 🙂

 • Luk

  Tak se to jmenuje Daemon Tools.A Lite verze je asi freeware.A je to na zhotoveni virtualniho disku z 
  CD/DVD atd. ci vypaleneho disku.Ma to zajimavy nazev.A jeste zajimavejsi je,jak lidi,ktery lecos chapou neumi konkretne s obrazky vysvetlit laikum
  nektery veci,detailne a presne,aby to snadno prijali.Tyka se to i tebe Honzo M.Ale diky aspon za to.
  Mej se dobre 🙂

 • petanek12

  pic prave sem stahnul jednu hru a mam tam hromadu souboru ktery nejdou otevrit ty soubory maj priponu .001,.002 atd napisete mi pls na e-mail co s tim mam delat predem dik

 • Kristýna

  Ahoj moc bych potřebovala poradit stahovala jsem přes Utorrent hru Spore ale ted nevím jak ji nainstalovat poradil by si mi prosím?děkuju předem

 • dominiK

  prosim fakt sis tim newym rady..wšude hledam..na PC jsem fakt s prominutím magoR..wšechno jsem tak nak zvlad podle nawodu..jen newím kde sehnat ty filmY..Porad mi prosimmmmm….

  • No, možná ne jenom na PC …
   Tenhle návod to krásně popisuje, tak si ho přečti!

 • mario

  Ahoj jsem nesmírně rád, že si se podelil o své zkušenosti.
  Vše funguje nicméně mám zablokovaný naslouchací port a nevím co lde a jak nastavit.

 • tonda

  zdravim,asi se ptám na blbost ale přeci. daj se stahovat třeba 2 filmy najednou?Dík za odpověd

 • kiša

  ahoj. s torrenty jsem měl zkušenosti již před návštěvou tohoto webu, přesto jsem se mnohe přiučil. mám však problém: momentálně mi nic nejde stahovat, tuším že problém je v tom, že mám stále DHT: 1 (přihlašuji), ani o kousek víc. co s tím ?

 • Emanka

  Ahoj, díky moc, poprvé stahuju film, podle návodu to šlo krásně. Ale teĎ asi přiblbá otázka – na ten film budu muset koukat na PC, nebo ho můžu nějak vypálit, aby se na něj dalo dívat na televizi? Díky za odpověď.

 • ennui32

  hehehe, mas to pekne popsane, a ano, rypat se v nastaveni routeru je opravdu ta nejnedostupnejsi cast, tak holt budu muset pockat, az to zase pojede (samo? hm.. nekdy jede, nekdy ne. ted mam oranzovy vykricnik). Jsem si jista, ze to tu mnoho lidi jeste oceni 🙂

 • ennui32

  EMANKA: Film si vypal na DVD, na strance stahuj.cz je mozne stahnout nejaky vypalovaci program. ja pouzivam NERO. vypalene DVD si pak muzes pustit v prehravaci.

 • stefi

  Ahoj mam dotaz ohledne naslouchaciho portu.Jako vecsina z nas nemame pristup k routeru a momentalne mam zablokovanej port nevis nahodou neda se to nejak obejit a znovu rozjet naslouchaci port???Jednoduse mam pripojeni cez dalsiho cloveka kterej mi poskytuje pripojeni ale nemam k routeru prsitup a on mi ho tezko zapne.Fakt bych se nakym spusobem revanzoval kdybys mi pomohl.Za tvou odpoved dekuju.Zatim.