[ Obsah | Zobrazit menu ]

Jak stahovat z internetu software, hudbu a filmy?

Napsáno dne 21. prosince 2006 - Zobrazeno 206 219x

DownloadNikdy jste neměli potřebu stahovat, ale když už i ten Franta od vedle stahuje, tak to musím zkusit taky? Tak to jste tady správně. Jednoduchý návod, jak stahovat pomocí Torrentů. Článek zasvěcuje začátečníky do úplných začátků s používáním torrentů a patřičných programů.

Každý začíná a každý je ze začátku BFU. Ukážu vám malý návod jak se dá stahovat z internetu pomocí Torrentů. Předem říkám, že to není tak legální jak se může zdát a musíte ctít autorské zákony!

Jak najít film, hudbu, software nebo obrázky?

Seznam stránek, kde se dá najít to, co potřebujete:

Jak najít a vybrat?

Rozebereme si podrobněji stránku IsoHunt. Klikněte do políčka vyhledávání a napište klíčové slovo pro vyhledání. Např. Borat. V tabulce vidíte hned v prvním sloupci stáří Torrentu a za ním jméno torrentu. Pokud odpovídá jméno, hledáme dále v řádku. Ve sloupci „S“ nebo-li seeders je počet lidí, kteří mají doma stažený celý soubor o který máte zájem. Další sloupec „L“ leeachers je počet lidí, kteří to stahují. Čím více S tím lépe. Když ale S nebude vyplněno, znamená to, že soubor není k dispozici a tak by jste na stažení mohli čekat i rok a pořád nic 🙁

Další rozhodující faktor by měla být velikost souboru. Pokud hledáte celovečerní film a má velikost 5 MB, tak se většinou jedná o nějaký virus nebo něco jiného a to doporučuji nestahovat! Když ale vidíte velikost CD(700 MB) nebo DVD(4,6 GB), o virus zřejmě nepůjde.

Jestli už máte důkladně vybráno, klikněte na patřičný řádek tabulky a řádek se rozbalí. V rozbalené části nalezente veškeré informace, které jsou dostupné. Obsah torrentu(soubory, adresáře), seznam trackerů a další. Seznam trackerů je seznam serverů, pomocí kterých se dá torrent stahovat.

Nyní byste mohli kliknout na „Download .torrent“, ale počkejte s tím ještě chvíli. Povíme si co dál a potom se vrátíme k tomuto kroku.

Instalace software na stahování torrentů

Částečný seznam programů na stahování torrentů:

Doporučuji BitComet, neboť má docela jednoduché ovládání a „zbytečně se nevyptává“ na detaily, pokud nechci.

Stáhněte si BitComet a nainstalujte. Neměly by jste mít sebemenší problém. Pokud ano, napište do komentářů.

Nyní se můžeme vrátit na stránky IsoHunt.com a kliknout na „Download .torrent“.

Práce s programem BitComet

Po kliknutí na výše zmíněný odkaz by se měl program sám aktivovat (po vybrání „otevřít“ v dialogovém okně stahování) a přidat soubor mezi stahované torrenty. Pokud ne, uložte si jej na disk a v BitComet klikněte na ikonku „Otevřít“ a otevřete stažený torrent soubor.

Stahovaný torrent můžete libovolně pouštět, pozastavovat a zastavovat jak je libo. Na řádku stahovaného torrentu naleznete jak jeho jméno, tak i velikost, procento stažení, aktuální rychlost stahování (download) a nahrávání (upload) dalé potom odhadovaný čas stahování, počty zdrojů a klientů (Seeders a Leechers), životnost a další.

Nyní nás bude zajímat životnost. Životnost počítá, jaká je šance, že vám torrent „umře“ a nebude již možné stahovat. Životnost se počítá z počtu Seedů a Leečů. Při životnosti menší než 100% daný torrent stáhnete jenom zčásti. Při 100% soubor poskytuje jenom jeden člověk a ten když se neodpojí, tak vás nechá torrent stáhnout. Když máte více jak 100%, tak není nic potřeba řešit a stahujte co to dá 🙂

Problémy:

Stahovaný torrent se stahuje hrozně pomalu a vypadá to na několik dní.

Buď máte pomalý internet a nebo spíše jste si vybrali špatný torrent, který aktuálně téměr nikdo nesdílí. Buď si najděte podobný torrent, který by vám také vyhovoval, nebo čekejte, třeba se někdo připojí a zrychlí se to časem samo.
Také někdy pomáhá pustit více upload, některé Torrentové programy jsou nastaveny tak, že lidem co to nesdílejí nic neposílají.

Problém s oranžovým vykřčníkem. Nebo-li naslouchací port.

Problém je v tom, že Váš router(věc co se připojuje do internetu) nemá otevřený určitý port pro Torrenty. Na funkčnost to má malý vliv, ale i tak se dá stahovat. Pokud to chcete vyřešit, je nejlepší se dostat do nastavené routeru. Toto je však ta nejtěžší část, málo kdo má do toho přístup. Pokud ano, je třeba otevřít ten zadaný port pro internetovou komunikaci. Přidání, nastavení rozsahu portu (8000-8001 apod.).

K čemu ty porty vlastně slouží?

Lajcky řečeno … www stranky běhají po portu 80, SMTP 25, POP3 110 atd.. více na wikipedii. Každá aplikace, která používá síť nebo internet, taky používá porty. Na takovém portu on ,,naslouchá“ a čeká, až přijede nějaký objem dat(packety). A potom s tím dále dělá co potřebuje. U routeru je to podobné. Je to taky takový malý počítač, takže taky čeká a pak je posílá dále do sítě až na váš počítač, taky na ten port.

Mám staženo, co dál?

Stažený torrent najdete ve složce, kterou máte nastavenou v Možnosti->Vlastnosti->Torrent->Standardní cesta pro stahované. Pokud nevíte kde hledat, pak stačí kliknout na řádek s torrentem pravým tlačítkem->Procházet adresář pro stahované. Zpracování stažených dat se vám bude hodit později. Jen čťete 🙂

Nepsané pravidla pro stahování torrentů

 • Berte ohledy na ostatní a nechávejte zapnutý nahrávání (upload) na co nejvyšší možnou hodnotu.
 • Vytvářejte vlastní torrenty. Nelegální!
 • Po stažení torrentu se hned neodpojujte, nevhávejte torrent přístupný co nejdelší dobu.
 • a spousty dalších…

A je hotovo

Doufám, že vám článek pomůže v začátcích. Jestli se vám článek líbil, napište mi do komentářů vaše názory a připomínky. Děkuji za pozornost 🙂

Můžete si ještě přečíst můj Návod na ruikovu kostku!

Pokračování článku: Zpracování stažených dat

 • js

  zdarec, velice zajimave….a co treba stahovani pres rapidshare.com???

 • georgyj

  Zdravim, na torrent-finder.com jsem si našel film který má 6 seedů
  a 6 leečů ale životnost v grafickém vyobrazení ukazuje jen 80 procent, znamená to že nemam šanci to stáhnout celý?

 • Geogryj: To znamená, že je dostupné jenom 80% souborů. Zbytek asi až se připoji jiní…

 • Míša

  Ahojík Honzo,
  tvůj návod mi hodně pomhl,
  ale stále mi to nestahovalo a při kontrole portu mi to pokaždé hlasilo Error! aji po změně portu.Tak jsem dala bez naslouchání, stahuje se to jo ale nevím jestli né moc pomalu abych to nestahovala týden ….
  staženo 2Kb/s přesunuto 10-8Kb/s. No nevím uvidím do rána…žádný čas to neukazuje.A tak jednou za 4hod se mi vypojí net, nekdy i dřív myslíš že když se zastaví stahovaní že to nebudu muset stahovat znova:?: 😥 🙄

 • Marína

  Ahoj, díky moc za pomoc. Podařilo se mi dle návodu stáhnout celý film v pořádku a zároveň jde přehrát. Ale potřebuji poradit, kde a jak k němu dodat titulky. Na http://www.titulky.com jsem nepochopila jak titulky stáhnout 😳 a hlavně jak je přeřadit k už staženému filmu. Díky moc, M.

 • Katy

  Ahoj, poprve v zivote jsem stahovala hudbu z netu, absolutne jsem nevedela jak na to…nasla jsem tuhle stranku a prvni CD jsou hotova… 😀 Diky moc za perfektni a prehledny navod.

 • PETR

  ZDAREC JO STAHUJE SE TO ALE SVINSKY TO TRVA.MOZNA TO BUDE TIM ZE MAM MOC ZASVINENY POCITAC OD VSEHO A ASI BY TO CHTELO FORMAT C: .STAHOVAL SEM HUDBU A MNELO TO 35MB.USNUL SEM A STAHOVANI TRVALO CELKEM 6 HOD TO ASI NENI MOC NORMALNI.BRAL SEM OHLED NA TY PISMENKA A BYLY ZELENE TAKZE GOOD.NEVIM S TOUTO RYCHLOSTI KDYBICH MNEL STAHOVAT FILM TAK TO SI HO RACI KOUPIM 😆 😆 😮 😉

 • superspeed

  Chci se zeptat, jestli je legální stahovat a současně sdílet(upload) . Díky

 • superspeed

  A ještě dotaz.. Mam informace, že policie jde hlavně po lidech ,kteří maji velký Upload za měsíc , třeba klienti UPC se mohou podívat online, kolik mají uploadu . Já mám měsíčně asi 15gb , protože používám Bitcomet a bez toho to nejde, protože stahování by bylo pomalé. Pracuji s ním několik let-. Tak prosím řekni, jestli nebude vadit, když bude upload třeba měsíčně 20gb. Díky

 • Janika31

  ahoj chtela bych poradit…ráda s stahuju pomocí bitcometu,ale mám strach ze to je nejak nelegální a mohli by na nás prijit chlupatý!chtela bych vedet jak se treba dopoustim prestupku apod.stahuju ted jeden program na vytváření filmů a nutně ho potřebuji!….No a  nedávno mi můj švagr,který pracuje ve firmě se sítěmi a počítačemi řekl že to je nelegální abych to okamžitě odstranila že by na nás mohli přijet policajti a odvezli by mi komp a podobně…co ted??? 😥

 • hopskulka

  Mno-film se v pohodě stáhla,tekže super,jenomže je v angličtině takže bych potřebovala titulky,zkoušela sem je stáhnout na několika stránkách ale nešlo to tak plííís porad kde a jak je stáhnout a jak je pak dát do toho filmu…předem dík za odpoved.

 • superspeed: Používání těchto programů není legální, neboť sdílíte muziku a filmy pro ostatní uživatele. Samotné stahování však není zakázané,ale jelikož u těchto programů nejde vypnout upload, tak je to nelegální. 20GB není zas tak moc, aby policajti přišli…dle mého názoru jsi mooc malá rybka 🙂

 • Janika31: Stát se může cokoliv, ale pokud toho netáháš miliony denně, tak jsi asi moc malá ryba pro policajty.

 • hopskulka: http://www.titulky.com a v popisku titulků najdeš i jméno torrent souboru, takže je to pak i časově správně ve filmu.

 • myška

  Je pravda že k stáhnutí titulků je potřeba nějaký program?jak mám stáhnout titulky z titulky.cz a jak je nastavit do filmu?

 • myška: Ke stažení není potřeba žádný program kromě Interne Exploreru 🙂 Titulky.cz neexistují, ale titulky.com ano a je tam položka stáhnout titulky. Klikneš a stahuješ. Do filmu je dáš pomocí třeba BS playeru, nebo VLC Playeru nebo i winampu.

 • myška

  Díky za radu,ale nechce mi to ty titulky tam dát,když kliknu na vložit titulky,tak se mi soubor kde je mám uloženy ukáže prázdný.může to být tím že jsou ty tiulky ve winzipu?mám si teda stáhnout jiný?

 • myška: musíš ty titulky rozbalit ze zipu, jinak ti nepojedou i v tom nejlepším přehrávači videí.

 • tomaash

  zdarec. Potřeboval bych poradit jak mám nastavit BITCOMET aby mi stahoval co nejvyšší rychlostí co to jde. Měřil jsem si rychlost netu a mám 1600/220 a ted stahuju rychlosti 20/10 to je málo ne??

 • jarmil

  Pokud stahuju více filmů tak si tim snižuju rychlost nebo v tomhle programu ne??

 • Logen

  navod jsem trochu pochopil ale nechapu tohle: mam program bitcoment a tam je takovy radek a nanem je napsany soubor ktery stahuju nebo tak neco no ja jsem zacal stahovat v 10 hodin rano a vecer jsem tam mnel 55% je to normalni ze se to tak dlouho stahuje nebo to mam neco spatne 😥

 • Logen: To je OK, když se ti to stahuje, tak je to správně, kdyby ti to ani nezačalo, byl by někde problem. Rychlost stahování je ovlivněna jak internetem, tak počtem uživatelů, kteří ti danou věc sdílejí.

 • Andy

  Ahojik,prosim te,vcera jsem si stahla bitcomet a zacala poprve stahovat…stahuju jeden filmik,ale vpravo dole mi stivi zluta kontrolka-takova tecka..nevim co to znamena,mam si toho nejak vsimat???dekujuuuu 🙂

 • lůca

  ahojky,mě to píše že mi chybí nějaký kodeky,ale já nevim jaký :(tak jestli se to někde píše nebo já nevim?!dík….

 • lůca: Stáhni si Codec Pack All In One, najdeš jej na http://www.slunecnice.cz

 • Michaela

  Tak paráda, Tvé stránky mi pomohly konečně pochopit stahování. Hudbu jsem i úspěšně vypálila na Audio CD. Jen se bojím jít do filmů. Jak se pozná,že film je v češtině-nechci titulky?

 • Ollinka

  ❗ Ahooj!! Prosím o radu.. stáhla jsem si film Co ta holka chce a potřebuju ještě české titulky. I ty už mam stažené, ale nevím, jak je dostat do filmu.. Díky mooc za odpověď na mailík (Ollinka.blog@seznam.cz) nebo alespoň sem.. díky ahoj ❗

 • Ollinka: Pojmenuj ty titulky stejně jako ten .avi soubor. Např.: CoTaHolkaChce.avi -> název titulků bude CoTaHolkaChce.srt(nebo sub) … pak ti to přehraje i WinAmp.Čau

 • Crasher1888

  čau Honzo měl bych na tebe prosbu s nastavením bitcometu. Jede max. 30kbs ale většinu dne okolo 10kbs. Nevíš náhodou jak to trošku poladit. Předem díky. 🙁

 • Crasher1888: Vybral jsi si zřejmě špatný torrent. To záleží na človíčkovi, od koho taháš data. Když on ti to málo pustí, tak tobě to jede taky málo. Buď zkus jinej torrent, nebo buˇ%d trpělivý 😛

 • but your much on my mind, you often get declin. Ondrej Manisha.

 • michal72

  Ahoj nevíš jak opravit v bitcometu nastavení tcpip – píše mi to že je omezené (číselná hodnota 10)jde tam dát víc ?

 • Stein

  Ahoj,chtěl bych se zeptat co znamená zkratka u torrentu FLT. Díky zdar

 • Andrea

  Ahoj prosímtě chtěla bych si stáhnout film Startodust (hvězdný prach) našla jsem ho na strankách IsoHunt ale jak sem si stáhla ten torrent tak to byla jenom část filmu a já bych potřebovala celý film jak poznám že je to komplet film a ne jenom část je tam toho moc atak nevím který předem dík za odpověd 🙂

 • Sona

  Prostě me to nejde!!!……. 🙁 🙁 🙁 vzdycky to chvili čeká a pak se me misto zelenej šipečky ukáíže červenej križek ..jak je to možny!!….prosím odpovfezte mi nekdo na meil Sona.Jurikova@seznam.cz DEKUJI!! 😛

 • Jackal

  Mame tady novy tracker s volnou registraci!!!!
  http://www.czech-tracker.net/ tak honem 😆

 • Adel

  Ahoj,mam prosbicku..
  mam utorrent-a jede mi to hrozne pomalu,1-10/KB/s…predtim mi to jelo normalne..myslis ze to muze bejt tim portem?Dole mam zlutej vykricnik,no nevim moc se v tom nevyznam,Diky

 • monika

  ahoj mohl by si mi poradit, podle čeho mám do nastavení zadat port? Díky ❓

 • Martin Jasisnki

  Ahoj, mám dotaz stáhl jsem si program power iso pro otevření souboru s příponou *.daa, ale power iso neumí ten soubor otevřít píše to tohle „the file format is invalid or unsupported.Pomoz.Děkuji.

 • Martin Jasisnki: zkus to restartovat, popřípadě práva administrátora a nebo novější verzi power iso. Mě to chodí normálně.

 • Adel: je to možné,ale spíše ne. Zkus si najít ten správný port, poklikáním na vykřičník zjistíš co a jak. Je tam testování průchodnosti portu ..

 • Monika

  Ahoj, máš hezkej blog, fakt mi pomohl stahovat filmy, díky. nevíš náhadou kde bych našla titulky k filmu Ďáblova dílna??
  díky moc, ahoj

 • zdeněk

  Ahoj, mám problém, nainstaloval jsem BotComet, ale nemůžu nic stáhnout. Jak jsou dole ty puntíky, tak mi tam svítí zelený „Připojený uzel DHT 477“ a vedle žlutý „Blokovaný: 85.160.2.238. Nestáhne to nic, děkuji za radu

  Zdeněk

 • jana

  😕 8) 👿 😀 💡 😳 😛 🙄 😉 😥 😮 😆 😡 🙁 ❗ ❓

 • nanuk
 • tonda

  zkus se podivat sem http://www.vsudebyl.cz

 • filip

  diky za navod moc moc mi pomohl 😆

 • filip

  kde je ta zivotnost ja ji tam nikde nemam. prosim odepis. dik 😕

 • Johny90

  zdarec , prosímtě , já v torentech už taky jedu delší dobu a všechny vychytávky už taknějak znám ale tedko jsem v koncích . Stáhnul jsem si hru , a když jsem se podíval na ty soubory , tak to jsou jenom nějaký rádoby .rar a potom jeden soubor .sfv , tak jestli by jsi mi neporadil , co mám dělat , aby jsem tu hru rozchodil , díky .