[ Obsah | Zobrazit menu ]

Jak obejít zakázané webové stránky vládou v Turecku?

Napsáno dne 10. října 2010 - Zobrazeno 5 026x

Již nějakou dobu jsem v Turecku na ERASMU a nelíbí se mi zákazy turecké vlády ohledně internetu. Přináším Vám tedy malý návod, jak obejít tyto restrikce. Pravděpodobně by měly fungovat i v jiných zemích.

První a velký problém je zakázaný youtube.com. Ani si nedokážete představit, kde všude na videa z youtube narazíte. Posledních pár dní mě to značně vytáčelo, tak jsem to vyřešil.

Malá vsuvka, youtube byl v Turecku zakázán po publikování militaristického, tedy vojenského a hlavně tajného videa, které prozradilo důvěrné informace. Po tomto zjištění vláda nařídila telekomu zakázat youtube. Lidé to tu ale běžně obcházejí a je hodně způsobů jak to obejít.

První způsob

Nastavíte si na vaší síťové kartě (wifi nebo lan) DNS servery třeba na google: primární – 8.8.8.8 a sekundární 8.8.4.4. A hned vám začne fungovat youtube.  Nemusíte se bát, rychlost internetu se nezmění. Tento způsob je nejlepší!

Druhý způsob

Je ideální jednorázové řešení. Zajdete na stránku www.ktunnel.com a zadáte adresu videa, které chcete zhlédnout.

Závěrem bych chtěl říct, že youtube není jediný zakázaný web. Pokud se pokusíte hledat něco na googlu, co se nelíbí vládě, i přes vypnutý rodičovský filtr, budete mít stále stejné výsledky jak s filtrem. Některé české stránky jsou taky zakázány. Chjo.

Zařazeno v: Erasmus - Turecko,Internet.

 • úprava nataveni internetu

  ahoj Honziku!
  Jak se Ti studuje?
  diky za zaslani informaci, ale nejak mi to nefunguje. Prvni zpusob radeji nezkousim, pac uy ted mam net pomaly. A 2. zpusob mi nejak nefunguje…
  ale v Turecku jsem si zvykla, ze neco nefunguje:o)))

 • úprava nataveni internetu

  Ahoj Honzo,jak se vede? Jak uzivas?
  ted pro jistotu nemam net vubec. Jedine kdyz vitr zavane dobrym smerem chytnu wifi:) No v Turcku mi net nei pran. Ale pokousela jsem se to zmenit a pak mi net pro jistotu nesel vubec. Asi to menim nejak spatne. Zkousela jsem prvni zpusob,ale pokud zmenim DNS,tak to prestane jit. Je tam zvoleno,ze to bude nacitat automaticky….tak nevim,ale diky za snahu:)
  Peta