[ Obsah | Zobrazit menu ]

Internet Explorer 7 + IE7Pro = výborná a rychlá volba

Napsáno dne 4. ledna 2008 - Zobrazeno 11 620x

Internet Explorer 7 je pro ty, kteří znají více jak jeden prohlížeč internetu, katastrofa. Dlouho jsem nevěděl, jak spravit tento neustále padající produkt Microsoftu, který mi při otevření pár oken spadnul a nedokázal si ani obnovit záložky. Ohnivá liška nebo-li Firefox sice moc nepadá, ale zase neumí nic pro lidi, co chtějí komfort při surfování. Firefox se s Maxthonem nedá srovnávat. Maxthon toho umí moc. Abych ještě nezapomněl na Operu, která je výborná, ale … ale nerad bych si instaloval nějaký prohlížeč, vždyť přece ten Internet Explorer 7 nemůže být tak špatný?

Vylepšíme si Internet Explorer 7

Stažením pluginu do Internet Exploreru z něj uděláme krále, který se alespoň trochu vyrovná Maxthonu, sice nedoběhne Operu, ale Firefoxu vytře alespoň trochu zrak. IE7Pro naleznete na vlastních internetových stránkách. Jaké to má vlastně výhody? Pořád jej zde chválím a co je na něm skvělé? Sledujte:

 1. Je ČESKY. Již jejich stránka je téměř kompletně česky, což pro normální uživatele je výtané a žádoucí.
 2. OBNOVÍ ZÁLOŽKY PO PÁDU! Výborná vlastnost, spustíte IE znovu a vyskočí seznam naposledy zavřených záložek. (jako v Maxthon. ve Firefoxu to není spolehlivé, Opera nevím)
 3. Superpřetažení. Chytnete odkaz a posunete jej kamkoliv -> otevře se do nové záložky. 🙂 (jako v Maxthonu)
 4. Gesta myší. Pravé tlačítko podržíte a zároveň s ním posunete doleva -> vrátí te se zpět 😀 (jako v Maxthonu a Opeře)
 5. Vyhledávání na stránce. CTRL + F a vyhledáváte přímo na stránce. U 20 stránkových stránek se to již vyplatí. Vyhledávání vypadá jak ve Firefoxu.
 6. Minimalizace do systémové lišty(k hodinám). CTRL + M. A nikdo neuvidí, kde jste serfovali a co si prohlíželi. Obnovíte okno kliknutím na ikonku Internet Exploreru v hodin.
 7. A další …
  • Download Manager – integrovaná aplikace na stahování souborů. (jako ve Firefoxu)
  • Grafické úpravy, vypínání a zapínání některých funkcí, blokování reklam.
  • Rychlé stránky – místo vaší domovské stránky udělá náhledy na 12 a více stránek. (jako v Opeře) 

Závěrem tedy k IE7Pro

Díky jednoduché instalaci IE7Pro získá Internet Explorer 7 nevídané dimenze a rozšíření, o kterých se mi jen zdálo. Časem třeba Microsoft dožene všechny prohlížeče a tento plugin již nebude třeba 🙂 Přeji Vám příjemné a pohodlné surfování.

Zařazeno v: Internet.

 • No, všechno tohle (až na poslední zmíněnou hlavní stránku složenou z náhledů) dovede i firefox, pomocí rozšíření. Všechna jsou navíc lokalizovaná do češtiny.

  No, nikomu firefox nutit nebudu, Firefox u mě zůstane dominantním prohlížečem z těchto dvou důvodů:
  – dovede implementovat drtivou většinu funkcí, které dovedou zprostředkovat nadstavby IE7, ne-li i víc
  – nemám MS Windows, ale Linux. Používat na Linuxu jakoukoliv formu IE je dle mého mínění sebemrskačství. Jeho kód není otevřený, nedá se kompilovaním optimalizovat na danou platformu apod.

  Navíc FF už dávno má spoustu rozšíření, které vývojáři IE7Pro teprve plánují. Připomenu
  integrace různých Web2.0 aplikací (mapy, IM komunikátor,…), přes online-slovníky, audiovizuální přehrávače a FTP prohlížeč až po ovládání hlasem. Navíc vlastní rozšíření si lze sám naprogramovat v C++ nebo pomocí obyčejného JavaScriptu.

  Ale i FF2 má oproti IE7 své nevýhody, třeba správu paměti RAM. Nakonec stejně vítězí lenost – přestože Firefox bude vždy trošičku napřed co do sortimentu funkcí, velká část prostých uživatelů zůstane u výchozího prohlížeče – už jen ze zvyku a neochoty vůbec něco nového instalovat a shánět rozšíření…

  Jinak souhlasím s tím, že Maxthon se s Firefoxem nedá srovnávat. Možná jejich funkce ano, ale programy jako takové ne. Stejně jako nelze srovnávat operační systémy Windows, Linux a Mac…

  Zajímavé odkazy:
  http://www.czilla.cz/doplnky/rozsireni/p/firefox/
  – přehled všech česky lokalizovaných rozšíření, vše na jednom místě

  http://developer.mozilla.org/en/docs/Building_an_Extension
  – jednoduchý tutoriál pro vytváření vlastních rozšíření (předpokládá se, že kdo umí programovat, tak umí anglicky, takže je to v angličtině)

  http://www.emag.cz/firefox-vs-internet-explorer-7/
  – porovnání čistého IE7 a FF2 bez rozšíření

  http://wiki.ie7pro.com/index.php/%C4%8Ce%C5%A1tina
  – trocha jízlivosti na závěr – tohle je jediná stránka v češtině na oficiální IE7Pro WiKi… teda, není v češtině, ale tváří se tak ;D

 • Staňa: Ano, na Linuxu je FF nejlepším řešením. Bohužel, abych z FF měl plnohodnotný prohlížeč tak jak bych chtěl mít, tedy Opera-Maxthon-IE+IE7Pro, musel bych strávit několik dní hledáním správných doplňků pro FF, abych se alespoň přiblížil funkčností výše zmíněných prohlížečů.

  Na Linuxu (Ubuntu) také používám FF, trochu jsem si ho vylepšil, ale nadávám na něj vždy, když ho používám :-D. Na Internet Explorer 7 jsem na Windows vždy nadával, ale teď už je to méně časté … za jeho nestabilitu může m$ … a s tim nic neudělám.

  Jsem rád, že se občas stavíš Staňo 😉 Zajdem na pivko po zkouškách?

 • No, abys nemusel hledat, tak jsem Ti sem dal odkaz na tu stránku se všema rozšířeníma v češtině… 😀
  Ale chápu, že FF prostě nemusí sedět všem, kór, když si s počítačem rádi hrají. Pro běžného uživatele je úplně jedno, jestli používá explorer, firefox, nebo operu (teda pokud se nejedná o zarytého fanatika IE5 nebo firefox1)

  S pivkem souhlasím, ale vzhledem k tomu, že mě čeká ještě minimálně sedm zkoušek, tak bych s nějakým bližším určením termínu počkal 😉

 • Přemek „Mr.Gentleman“ V.

  Těší mě, že se o IE7Pro stále více píše. Jsem autorem češtiny do tohoto rozšíření a stojím i za překladem hlavní domovské stránky IE7Pro. Uznávám, že překlad webu není kompletní, ale bohužel nemám tolik času se tomu věnovat a hlavní překlad tedy věnuji samotnému rozšíření. Ostatně to hlavní na webu přeloženo je a kdo bude hledat další informace, najde již dost informací na CZ webu v různých recenzích a článcích, jako je i tento. Nemám naprosto nic proti FF, či Opeře – umím pracovat s oběma prohlížeči a neřekl bych, že mi na nich něco vyloženě nesedí, ale právě díky IE7Pro se mým primárním prohlížečem stal IE7, ačkoliv jsem dříve používal Maxthon a zčásti výše zmíněné FF a Operu.

 • -Mysterious-

  Jerdnoduše a zrychleně… Pro mě jako uživatele je na prvním místě bezpečnost jakožto asi u většiny uživatelů tudiž mě doplňky moc neberou a jak znamo co doplněk to další díra v kódu. Ještě známějc že IE je ementál. Tudiž cokoli jen IE ne. :mrgreen:

 • cenek

  ahoj
  jeste je Safari od Apple a ten docela svisti. http://www.apple.com/safari/download/
  dik za navod na kostku

 • Ano, Safari pro windows možná sviští, otázkou je, jestli ho Apple bude dál vyvíjet, protože od doby, kdy ho s hlasitým humbukem vydali, se nedělo vůbec nic… spíš bych to bral jako takový (neúspěšný) pokus proniknout mezi silnou trojku IE&FF&Opera.
  vice ve dva týdny starém článku na lupě:
  http://www.lupa.cz/clanky/safari-pro-windows-jepici-zivot-nebo-svetle-zitrky/

 • Pingback: blog Honzy Machaly » Rekapitulace posledních pár měsíců()

 • Matěj

  Já používám Google Chrome a sem s ním naprosto spokojenej je nejrychlejší a to se o firefoxu nebo opeře říct nedá.Maxthon jsem měl asi před 1,5 rokem a vůbec mě nanadchnul furt padal a byl pomalej

 • Matěj: Používám teď Operu a jsem spokojený. Chrome mi nepřijde tak úžasný jak říkáte. Maxthon je už asi starý, myslím, že od Opery už neodejdu 🙂 prozatím…

 • ennui32

  Na „nahledy“ misto blank page pro FF je uz add-on, jmenuje se Fast Dial Visual Bookmarks.